+90 0541 302 30 86 

+90 0542 310 38 67 

Arama

ASMA TAVAN

 

 

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan Sanayide, konferans salonlarında, alışveriş merkezlerinde, spor salonlarında, hava limanlarında vb. bir çok alanda ısı,ses yalıtımı ve aynı zamanda dekoratif görünmesi için kullanılır.

Tavandan yapılan bu tarz uygulamalar, ortamda sesin yankılanmasını önler, gürültüye engel olur, ayrıca ışık geçirgenliği çok fazladır.
Takılıp sökülmesi oldukça kolaydır, Kolay kırılmaz, Oldukça hafiftir, Kolay temizlenebilir ve bazı tesislerde dışarıdan görünmeme gibi bir çok avantajı vardır.

Asma Tavan Uygulama

Kullanılacak olan yere uygun bir karolaj planının hazırlanması gerekir.

Levhalar enlerine göre (50-60 cm) uygulama alanı 50 ya da 60’ın katları şeklinde parçalara ayrılır. Uygulama alanının simetrik eksenleri başlangıç olarak alınarak daha estetik bir görünüm sağlanmış olur.

İhtiyaca göre aydınlatma armatürleri, yangın uyarı sistemleri, klima ve havalandırma tesisatı, kolonların adeti ve tipleri karolaj planı üzerinde tasarlanıp hazırlanır.

Asma Tavan Çeşitleri

 • Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan ses dağılımım yönünde akustik, yangına ve depreme karşı dayanıklı, her türlü elektrik kabloları vb.  tesisatların kolay montajı ve gizli tutulmasına imkan sağlayan, dünya standartlarına uygun olarak uygulanan bir sistemdir. Genellikle İç cephe tavan uygulamalarında tercih edilir.

 • Vektörel Asma Tavan

Vektörel panel sistemler oda,salon gibi uygulanan iç mekanların hacminden kayıp yaşanmadan tavan yüksekliğini alçaltmak için tercih edilen asma tavan çeşididir. Vektörel asma tavan sistemlerinde tavan boşluğuna  ulaşımı kolay olduğu için doğal olarak bakım işlemleride kolaydır.

 • Metal Asma Tavan

Genellikle okul, hastane, ve kamu hizmet binalarında daha çok tercih edilir. Uygulanan mekanlara ferahlık, görsellik, sağlamlık kazandırmakla birlikte uygulanan mekanın akustik konforunu da sağlar.

 • Akustik Asma Tavan

Metal olan tavanların iskeleti üzerine monte edilir. 12,5 mm ebatlarında alçı ile uygulanarak tavana sağlamlık kazandırır. Montajı oldukça kolaydır ve kısa sürede yapılabilir. Akustik asma tavanlar oldukça şık ve estetik görünüme sahiptirler. Akustik yapısı ile ses yankılanmalarına engel olur. Suya ve yangına karşı dayanıklı olup, uzun ömürlü yapıdadırlar.

 • Taşyünü Asma Tavan

Bazal taşlarının ezilip toz haline getirilerek geri dönüşüme sahip atık maddelerin ve çeşitli kimyasal materyallerin birleşiminden oluşur. Standartı beyaz renkte olmasına rağmen boyanabilir özellikte oldukları için isteğe bağlı olarak arzu edilen farklı renklerde de üretilebilirler. Yangına karşı içerisinde ateşe dayanıklı madde bulunmaktadır aynı zaman hijyenik yapıdadırlar ve insan sağlığına uygundur.

 • Karolam Asma Tavan

Karolam asma tavanlar ön kısmı vinil, arka kısımları alüminyum folyo ile kaplanması sayesinde kolay montajlı, temizlenebilir ve neme dayanıklıdır. Bu asma tavan sistemleri, karolamlardan, karolardan, taşyünü asma tavanlardan ve akustik alçıpanlardan oluşmaktadır. Karolama asma tavan sisteminde ses sistemi ve ışıklandırma gibi yapılacak tesisatlar olursa eğer taşıyıcı sistem ve askı çubuklarına takılmamasına dikkat edilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

 • Alüminyum Asma Tavan

Alüminyum asma tavan taşıyıcı profillerle hazırlanan karolaşa oluşturulmuş metal plakalardan oluşan asma tavan sistemidir. Çok geniş kullanım seçeneği sunar fakat buna rağmen montajı kolaydır. Kullanışlı ve dayanıklı sistemlerdir. Spor salonları, hastaneler, banka, mağazalar, büro ve işyerleri alüminyum asma tavan sisteminin kullanıldığı bazı alanlardır.

 • Petek Asma Tavan

Metal olan tavanların iskeleti üzerine monte edilir. 12,5 mm ebatlarında alçı ile uygulanarak tavana sağlamlık kazandırır. Montajı oldukça kolaydır ve kısa sürede yapılabilir. Akustik asma tavanlar oldukça şık ve estetik görünüme sahiptirler. Akustik yapısı ile ses yankılanmalarına engel olur. Suya ve yangına karşı dayanıklı olup, uzun ömürlü yapıdadırlar.

 • Lamel Asma Tavan

Lamel asma tavan sistemleri taşıyıcılar, derz profilleri, lameller ve u profilden oluşur. Taşıyıcılar galvanizden üretilirken sistem elemanları alüminyumdan üretilir. Çift yay askı, tel ve dübeller yardımı ile tavana monte edilir. Lamel asma tavanlara büro ve iş yerlerinde, alışveriş mağazalarında, spor salonlarında vb yerlerde rastlamak mümkündür. Lamel tavan sistemleri renk seçenekleri ile akustik ve dekoratif amaçlı, paslanma yapmadığı için de ıslak hacimlerde tercih edilen asma tavan çeşididir.

.

.

.

.

   

 • Tel      :

  +90 0541 302 30 86

  +90 0542 310 38 67

   
 • E-Mail :

  seyitogluinsaat06@gmail.com


 • Adres  :  İvedik Osb. Mah. 1363. Cadde   No: 12 Yenimahalle/Ankara
               
Harİta
© 2017 - 2019 Tüm hakları saklıdır